Kurulduğu tarihten bu yana Türk, Arap ve Avrupa ülkelerinden İngilizce dil eğitimi, üniversite, yüksek lisans, akademik İngilizce ve diploma programlarına katılmak isteyen öğrencilerimize Yurtdışı Eğitim danışmanlık hizmeti vermektedir.

Galeri

İletişim

+447727176765

151 High Street Southampton

info@unedco.com

Kaplan Los Angeles Dil Okulu

1938 yılında ABD’li iş insanı Stanley Henry Kaplan tarafından kurulan Kaplan Inc., prestijli bir çok eğitim kurumunu bünyesinde katarak yıllar geçtikçe büyümüş ve günümüzde dünyanın en saygın eğitim kurumlarından biri haline gelmiştir. 1967 yılında Kaplan Inc.’in alt markası olarak Londra’nın merkezinde kurulan Kaplan International Colleges günümüzde dünyanın bir çok yerinde şubesi bulunan zincir bir dil okuludur. 

Kaplan Los Angeles Dil Okulu; restoranların, kafeteryaların, tiyatro ve butiklerin bulunduğu Westwood bölgesinde yer almaktadır. Bu bölge aynı zamanda University of California Los Angeles’ın (UCLA) da bulunduğu yerdir. 242 öğrenci kapasiteli Kaplan Los Angeles Westwood Dil Okulu‘nda son teknolojiler ile donatılmış 23 derslik, bilgisayar laboratuvarı, öğrenci salonu, çalışma salonu, spor tesisi, oyun odası ve kafeterya gibi donanımlar bulunmaktadır. Sınıflar maksimum 15 kişiliktir. 

Müfredatında birçok İngilizce dil eğitim programı sunan Kaplan Los Angeles Westwood Dil Okulu, öğrencilerin ders dışı boş zamanları için de çok çeşitli sosyal aktivite ve gezi programı düzenlemektedir.

Kaplan Los Angeles Dil Okulu’nda Sunulan Programlar

• Genel İngilizce (General, Semi-Intensive, Intensive, Academic Semester/Year)

• TOEFL Sınavına Hazırlık (Intensive / Part Time)

• GMAT / GRE Sınavlarına Hazırlık

• İş İngilizcesi (Business Supplementary)

• Özel Dersler (One-to-One, Two-to-One)

Kaplan Los Angeles Dil Okulu Program Süreleri ve Başlangıç Tarihleri 

Genel İngilizce programları başlangıç düzeyinden (A1) uzman düzeye (C2) kadar toplam 6 seviyeden oluşmaktadır. 1 seviye yaklaşık 10 hafta sürmektedir ancak bu süre öğrenciye veya eğitim alınan seviyeye göre farklılık gösterebilir. Programlara her Pazartesi günü başlangıç yapılabilir.

Genel İngilizce dışındaki programlara katılım için en az B1 seviyesinde İngilizce yeterlilik istenmekte, program süreleri ve başlangıç tarihleri farklılık göstermektedir.

Kurslara katılım yaşı minimum 16+’dır.

Kaplan Los Angeles Dil Okulu’nda Konaklama

Okul konaklama ihtiyacı olan öğrencilerine aile yanı, yurt ve apart konaklama seçenekleri sunmaktadır.

• Aile Yanı Konaklama : Tek veya iki kişilik oda seçeneği olan aile yanı konaklamalardan okula uzaklık toplu taşıma ile ortalama 45-60 dakika mesafededir. Aile yanı konaklamalar bed & breakfast (kahvaltı dahil) veya half board (kahvaltı + akşam yemeği) olarak sunulmaktadır. 

• Yurt Konaklama : Yurt konaklama tercih eden öğrencilere Westwood International House yurtları sunulmaktadır. Tek ve iki kişilik oda seçeneği olan yurtlardan okula uzaklık otobüs ve bisiklet ile 20 dakika mesafededir. Yurt konaklama için minimum yaş 18’dir.

• Apart Konaklama : Apart konaklama tercih eden öğrencilere Barrington Plaza tesisleri sunulmaktadır. Tek ve iki kişilik özel banyolu oda seçeneği olan tesisten okula uzaklık otobüs ve bisiklet ile 20 dakika mesafededir. Apart konaklama için minimum yaş 18’dir.

Kaplan Los Angeles Dil Okulu’nda Sunulan Ek Hizmetler

• Havalimanı Transferleri : Talep eden öğrencilere Los Angeles’tan varışta ve dönüşte havalimanı karşılama & yolculama hizmeti sunulmaktadır.

• Sağlık Sigortası : Sigorta ihtiyacı olan öğrenciler için sigorta hizmeti sunulmaktadır.

• Üniversite Yerleştirme Servisi : İngilizce eğitimler sonrasında Amerika’da bir kolej veya üniversiteye devam etmek isteyen öğrencilere üniversite yerleştirme hizmeti sunulmaktadır.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »