Kurulduğu tarihten bu yana Türk, Arap ve Avrupa ülkelerinden İngilizce dil eğitimi, üniversite, yüksek lisans, akademik İngilizce ve diploma programlarına katılmak isteyen öğrencilerimize Yurtdışı Eğitim danışmanlık hizmeti vermektedir.

Galeri

İletişim

+447727176765

151 High Street Southampton

info@unedco.com

Plymouth Üniversitesi (University of Plymouth)

University of Plymouth, Plymouth’da konumlanmış güzel sanatlardan psikoterapiye kadar çok geniş bir yelpazedeki bölümlerinde 30 binden fazla öğrencisi bulunan bir üniversitedir. University of Plymouth’un eski adı School of Navigation (1862 yılında kurulmuştur) olup kökleri 150 yıldan daha uzun bir süreye dayanmaktadır. Öğrencilerin hem akademik hem de dünya görüşü olarak düşüncelerine önem verilen bir üniversitedir ve eğitim ve öğretimin öğrenciler ile iş birliği halinde yapılırsa çok daha etkili olacağı savunulmaktadır.

100’den fazla ülkeden 3 bini aşkın uluslararası öğrencileri ile pek çok tam zamanlı ve yarı zamanlı program sunmaktadır. University of Plymouth’ın 30’dan fazla ülkede 80 tane iş birliği bulunmaktadır. Bu sayede öğrencileri hem eğitim alırken hem de iş hayatına atıldıklarında uluslararası pek çok imkana sahip olmaktadırlar.

İngiltere’nin en geniş 15. üniversitesi olan University of Plymouth dünya üzerinde araştırma etkinlikleri konusunda oldukça etkindir. Bilimden sanata, ve beşeri bilimlere araştırma fırsatları sunan üniversite güneybatının önde gelen üniversitelerindendir. Bilgi ve öğrenmeye önem verilen University of Plymouth’da öğrencilerin tecrübe kazanmasına oldukça vurgu yapılmaktadır ve bunun bir takım çalışması olduğu belirtilmektedir.

University of Plymouth kendisini tercih etmekte olan öğrencilerine konaklama olarak kampüs içinde ya da kampüse yürüme mesafesinde bulunan öğrenci yurtları seçeneklerini sunmaktadır. Bunlara ek olarak University of Plymouth’ta IT odaları, kütüphane, sağlık merkezi gibi fırsatlar bulunmaktadır. Muhasebe ve Finans, Analitik Kimya, Deniz Bilimi, İşletme ve Yönetim, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar ve Bilgi Güvenliği, Bilgisayar Bilimi, Suç Bilimi, Data Bilimi ve İşletme Analitiği, Dijital ve Sosyal Medya Pazarlama, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Finans ve Yatırım, Su Bilimi, Uluslararası İşletme, Uluslararası Denizcilik, Mesleki Terapi, Diş Eti Hastalıkları Bilimi, Psikoloji, Robotik, Sürdürülebilir Çevre Yönetimi, Turizm ve Otelcilik Yönetimi, Hayvan Koruma Biyolojisi gibi programlar University of Plymouth tarafından sunulan programlardır.

University of Plymouth;

• Dünyadaki genç 200 üniversite arasında (50 yaşından küçük) 65. Sırada, İngiltere’de ise 3. sıradadır. (Times Higher Education)

• Öğrenci tecrübesi alanında 2013 kazananıdır. ( Guardian University Awards 2013 Winner, Student Experience)

• Çalışan uyumu alanında 2014 kazananıdır. (Times Higher Education Awards 2014, outstanding employer engagement)

• Sosyal ve toplumsal etki alanında 2015 kazananıdır. (Guardian University Awards 2015 Winner, Social and Community Impact)

• Sosyal girişim etiketi ile ödüllendirilen ilk üniversitedir. (the Social Enterprise Mark)

• Yapılan araştırmaların 2/3’ü dünya standartlarına erişmiş araştırmalar olarak saptanmıştır. (Research Excellence Framework)

• 50 en iyi araştırma üniversitesinden biridir. (Research Fortnight Power List)

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »