Kurulduğu tarihten bu yana Türk, Arap ve Avrupa ülkelerinden İngilizce dil eğitimi, üniversite, yüksek lisans, akademik İngilizce ve diploma programlarına katılmak isteyen öğrencilerimize Yurtdışı Eğitim danışmanlık hizmeti vermektedir.

Galeri

İletişim

+447727176765

151 High Street Southampton

info@unedco.com

The Bournemouth & Poole College

İngiltere’nin güney sahilinde konumlanan Bournemouth, özellikle yabancı öğrenciler arasında oldukça popüler bir yerdir. Ilıman iklimiyle cazip bir şehirdir. Alışveriş, yeme- içme, eğlenme ve barınma gibi ihtiyaçları karşılayacak çok seçenek bulunur. Okulun kampüsü meşhur Bournemouth plajına 5 dakikalık mesafede yer alır. Londra’ya ise 2 saat uzaklıktadır.

Poole ise Bournemouth’a oranla daha sakin bir yerdir. “Dünya Mirası Listesi”nde yer alan Jurassic Coast burada bulunmaktadır. Dünya’nın en büyük doğal limanını barındıran Poole, su sporlarına elverişli olmasıyla da meşhurdur. Limanıyla Poole ve havaalanıyla Bournemouth Avrupa’ya açılan kapı görevindedir.

The Bournemouth & Poole College, yüksek öğrenim görmek isteyen öğrencilere üniversitelerden bağımsız olarak hazırlık programları sunmaktadır. Bu hazırlık programları, kendi ülkelerindeki eğitim sistemiyle İngiliz eğitim sistemi arasındaki farkı kapatmak, İngiliz eğitimine uyum sağlamak amacıyla başvurulabilir. Öğrenciler üniversitelerin giriş koşullarını karşılayamadıkları takdirde hazırlık programı okuyabilirler.

Okul, verdiği İngilizce dil kurslarının yanı sıra yüksek öğrenime hazırlanan öğrenciler için de çeşitli programlar sağlamaktadır. The Bournemouth & Poole College, birçok alanda tam zamanlı ve yarı zamanlı kurs vermektedir.

Sunulan Programlar

1-) English Language Programmes:
İngilizce dil yeteneğini desteklemek isteyen öğrenciler için hazırlanmış olan İngilizce dil programında Genel-Yoğun İngilizce, İngilizce+ ve Yaz Okulu olmak üzere 3 program bulunmaktadır. Genel-Yoğun İngilizce programı Lansdowne kampüsünde, yıl boyunca 6 ve üzeri sayıda esnek başlangıç tarihleri bulunmaktadır. Haftalık 15 ve 21 saatlik dersten oluşmaktadır. Öğrencilerin programa kabulü için minimum 16 yaşında olmaları ve IELTS 4.0 ve denklik İngilizce dil yeterlilikleri bulunmalaıdır.

2-) A Level Plus English Language:

Bu program öğrencilerin ilk yılında 4 konuda çalışmaları ve aynı zamanda İngilizcelerini geliştirmeleri için ilk dönem 6 saatlik İngilizce dil dersi almalarınırına için izin vermektedir. 
Konum: Lansdowne Campus, Bournemouth
Süre:  2 yıl
Başlangıç Tarihi: Eylül
Kurs Seviye: Level 3, Advanced
Kabul için: 16 yaş ve üzeri öğrenciler, IELTS 5.0

3-) International Access to University:

Bu programın amacı bir İngiliz üniversitesinde lisans programının ilk yılında başarılı bir eğitim için öğrencilere ön hazırlık sağlamaktır.
Konum: Lansdowne Campus, Bournemouth (Business / Science / Social Science / Sport),  Lower Constitution Hill, Poole(Media), North Road, Poole (Music)
Süre:  1 yıl
Kurs Seviye: NQF Level 3, Advanced
Kabul için: 17 yaş ve üzeri öğrenciler, haftalık 4 saat ek İngilizce dersi alacak öğrenciler için IELTS 5.0, ek İngilizce dersi almayacak öğrenciler için 6.0 IELTS

4-) International Diploma Art & Design:

Konum: North Road, Poole
Süre:  1 yıl
Başlangıç Tarihi: Eylül
Kurs Seviye: NQF Level 3
Kabul için: IELTS 5.0, lise mezuniyet, başarılı bir portfolyo

5-) Vocational Diploma Programmes

Bu kurslar uluslararası öğrencilerin dil becerilerini ve aynı zamanda mesleki – teknik becerilerini geliştirmek için İngiltere / AB öğrencileri ile entegre olmalarını sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.
Süre: 2 yıl
Kurs Seviye: NQF Level 3 
Kabul için: IELTS 5.5 ve eş değer dil yeterliliği, lise diploması

6-) Diploma in Health & Social Care

Bu program uluslararası öğrenciler için Sağlık ve Sosyal Bakım kurslarında artan talebi karşılamak amacıyla üniversite çalışmalarını geliştirmek için hazırlanmıştır.
Konum: Lansdowne Campus, Bournemouth
Süre:  12 ay
Başlangıç Tarihi: Eylül, Ocak, Nisan
Kurs Seviye: QCF Level 3
Kabul için: IELTS 5.0, bu kurs kendi ülkesinde hemşirelik eğitimini tamamlayan öğrenciler için uygundur.

7-) Higher Education Programmes

London International Foundation Program:

Bu hazırlık programı University of London’ın uluslararası programları aracılığıyla sunulan işletme, ekonomi, sosyal bilimler ve ilgili konularda lisans programlarına başarılı atılmak için beceri ve gerekli bilgiyi kazandırmak amacıyla tasarlanmıştır.

London School of Economics and Political Science tarafından öğrencilerin yüksek akademik standartlara ulaşmasını, uygun konu bilgisini öğrenmesini ve titiz lisans düzeyinde eğitim alabilmeleri için onları hazırlamak amacıyla  hem de beceri ve entelektüel meraklarını kazanmak amacıyla tasarlanmıştır.
Bölümler: Mathematics and statistics, Economics, International relations, Politics, Social psychology, Sociology, Pure mathematics
Konum: Lansdowne, Bournemouth
Süre: 1 yıl
Başlangıç Tarihi: Eylül
Kurs Seviye: NQF Level3, Advanced
Kabul için: 17 yaş ve üstü, lise diploması, IELTS 6.0

Full-Time Kurslar: 
-Business
-Computing
-Culinary arts
-Engineering
-Finance and Law
-Marketing Communications
-Multimedia
-Music
-Performing Arts
-Public Services 
-Radio Production
-Tourism 
-Medical Science
-Graphic Design 

Part Time Kurslar: 

-Built Environment 
-Education 
-Electronics and Computer Technology 
-Engineering

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »